Питання про лікування наркотичної залежності

Чому наркозалежні так часто не хочуть звертатися за допомогою?

Відомо, що багато залежних не бажають звертатися до клініки через те, що вважають, мовляв, про їхні проблеми дізнаються члени сім’ї та інші близькі люди. Але це не так. Православна клініка лікування наркоманії ім. Георгія Побідоносця здійснює захист персональних даних та не розголошує їх. Фахівці розуміють, наскільки деструктивно може впливати наркотична залежність на організм. Дуже часто людині, яка схильна до наркотичної залежності, необхідна комплексна терапія.

Наркотики викликають у соціумі великий резонанс. Багато хто усвідомлює небезпеку та руйнівну властивість вживання наркотичних речовин. При цьому в сім’ї, яка потрапила до лиха, починаються серйозні проблеми. Сім’я стикається з проявом гніву, гидливості. А оточуючі продовжують показувати свою нелюдяність.

Саме тому, у даному випадку, анонімність дуже важлива. Вона є гарантованим форматом обслуговування тих, кому потрібна наркологічна допомога. Не забувайте про цей нюанс. Якщо пацієнт зрозуміє, що його персональна інформація не буде оголошена, йому стане набагато спокійніше і, можливо, він замислиться над тим, щоб почати проходження терапії.

Як проводиться терапевтичний процес у клініці?

Терапевтичне лікування відбувається не в природній обстановці, а в спеціально створених умовах під постійним контролем лікарів. Терапію можна розділити на дві складові – це медикаментозне лікування (покликане полегшити фізичну відмову від алкоголю чи наркотиків) та психологічне (відновлення соціалізації пацієнта). Кінцевим результатом терапії має бути створення та зміцнення мотивації повної відмови від спиртних напоїв та наркотиків, а також зниження ризику рецидиву. Протягом усього процесу терапії пацієнтові надається психологічна допомога, яка є наріжним каменем у лікуванні алкоголізму та наркоманії.

Скільки триває лікування наркоманії?

У середньому, для повного позбавлення наркотичної залежності, може знадобитися 6-12 місяців. Все залежить від ступеня занедбаності хвороби, індивідуальних психологічних та фізіологічних особливостей пацієнта, стану імунної системи. Для кожного пацієнта розробляється індивідуальна програма лікування, де враховуються такі фактори:

 • термін вживання;
 • різновид речовини, що вживається;
 • причина вживання;
 • індивідуальні особливості характеру.

Також велике значення має підтримка сім’ї та близьких протягом усього терміну реабілітації.

Як відправити людину на примусове лікування від наркоманії?

Як показує практика, найбільших результатів досягають пацієнти, які самі усвідомили свою залежність і самостійно вирішили лягти до клініки. Однак у деяких випадках людину можна надіслати на примусове лікування. Відповідно до чинного законодавства, це можна зробити у таких випадках:

 • постанова суду (людина скоїла злочин, перебуваючи у стані наркотичного сп’яніння);
 • пацієнт перебував на диспансерному лікуванні, але продовжував вживати наркотики;
 • на підставі документа з психоневрологічного диспансеру;
 • людина становить небезпеку для життя та здоров’я оточуючих.

В інших випадках змусити повнолітнього громадянина пройти лікування неможливо, якщо він сам того не побажає.

Скільки коштує лікування наркоманії?

Вартість лікування наркоманії завжди розраховується окремо у кожному конкретному випадку. Вона залежатиме від програми, що індивідуально розробляється для пацієнта. У ціну включені медикаменти, харчування, проживання та догляд. На вартість також впливає проведення наступних процедур:

 • первинна консультація з наркологом;
 • детоксікація організму;
 • ультрашвидка опіоїдна детоксикація;
 • кодування;
 • психологічні сеанси;
 • фізіологічна терапія та інші.

Ціна лікування наркоманії невисока, залежить від кожного конкретного випадку та розраховується індивідуально.

Питання про лікування алкоголізму

У чому полягає лікування алкоголізму?

У переважній більшості випадків при запущеній стадії алкоголізму кинути пити самостійно неможливо. Навіть якщо людина вирішила відмовитися від спиртного, без підтримки та спостереження у лікарів, рано чи пізно вона зірветься. Суть лікування алкоголізму полягає у комплексному підході. По-перше, потрібно провести детоксикацію організму, позбавивши його продуктів розпаду етилового спирту. Друге – відновлення психічного здоров’я. Третє — відновлення соціальних зв’язків із нормальним світом. Тільки пройшовши всі стадії лікування, пацієнт зможе позбутися залежності.

Як відбувається лікування алкоголізму?

Лікування алкогольної залежності проходить у кілька етапів.

Детоксикація. Прийом великих доз алкоголю згубно позначається на стані хворого, в особливо тяжких випадках інтоксикація може призвести до смерті. Для позбавлення від токсинів застосовують методику промивання шлунка, а також дають пацієнту пото- та сечогінні засоби.

Усунення абстинентного синдрому. Похмілля — головна причина, через яку алкоголік продовжує приймати спиртне, йдучи до запою. Для придушення похмільного синдрому використовують такі методи:

 • прийом бензодіазепінових транквілізаторів;
 • відновлення електролітів;
 • зниження артеріального тиску.

Психологічна допомога. Просто очистити організм і вивести із запою – недостатньо. Без повноцінної психологічної допомоги є висока ймовірність рецидиву.

Чому алкоголік не може зупинитися?

Алкоголізм належить до ферментопатій – це загальна назва захворювань, при яких в організмі спостерігається нестача певних ферментів. Наприклад, при діабеті – це нестача інсулярного апарату підшлункової залози. При алкоголізмі порушуються алкогольдегідрогенази (ферменти печінки), які відповідають за розщеплення алкоголю на безпечні складові. Це призводить до непереборної потягу до спиртного. Це з фізіологічного погляду. З психологічного боку все набагато простіше — з похмільним синдромом алкоголік може впоратися лише з прийомом чергової дози спиртного, а тому запій може ніколи не припинитися.

Скільки триває лікування алкоголізму?

Алкоголізм – хронічне захворювання, що залишається з людиною до кінця життя. Однак є методики, що дозволяють знизити потяг до спиртного та змусити людину повністю відмовитися від згубної звички. Терміни лікування завжди індивідуальні – вони залежать від тривалості захворювання, психологічного та фізичного стану пацієнта, готовності людини відмовитись від алкоголю.

Після реабілітації на пацієнта очікує випробування — він повинен зберігати тверезість. При грамотному лікуванні через три-шість місяців потяг до алкоголю значно знижується. Якщо за рік не відбулося рецидиву, реабілітацію можна вважати успішною. У середньому хронічні алкоголіки повністю позбавляються залежності через три роки після лікування.

Питання про реабілітацію

Реабілітація наркозалежних: що це?

Реабілітація наркозалежних – цілий комплекс фармакологічних та психологічних заходів. Головна мета реабілітації — повернути пацієнта до нормального життя та допомогти йому назавжди позбутися наркотичної залежності. Зняти симптоми ламки та очистити організм від продуктів наркотику – недостатньо, необхідна психологічна підтримка, допомога у відновленні соціальних зв’язків, мотивація. При реабілітації велике значення має підтримка близьких людей, сім’ї та родичів, без якої людина не зможе повернутися до нормального життя.

Як відбувається реабілітація наркоманів та алкоголіків?

Реабілітація має відбуватися у спеціальних закладах, де створено особливу психотерапевтичну атмосферу. При цьому атмосфера нагадує швидше не лікарню, а санаторій. Перший етап реабілітації – детоксикація організму, зняття симптомів похмілля або ламки. Потім слідує комплекс заходів, заснований на сучасних соціальних та психотерапевтичних методиках. Основа реабілітації – створення та зміцнення мотивації до відмови від згубної звички.

Чому реабілітація має бути комплексною?

Комплексний підхід включає три типи втручання:

 1. Біологічне (медикаментозне).
 2. Психологічне (психотерапевтичне).
 3. Соціальне.

Насамперед потрібно позбавити організм пацієнта токсинів, а також допомогти йому пережити найскладніший у фізіологічному плані момент — ламку або важке похмілля. Однак для повного позбавлення залежності цього недостатньо. Якщо до роботи не підключаються клінічні психологи, лікарі-психотерапевти, соціальні працівники та інші фахівці, наступного дня після виписки пацієнт може знову зірватися. Необхідно не лише знизити потяг до спиртного чи наркотиків, а й дати людині іншу мету у житті. Показати, що залежність може призвести до швидкої смерті, допомогти йому відновити соціалізацію та зміцнити мотивацію до ведення нормального способу життя. Тільки так можна уникнути рецидиву.

Чому реабілітація наркозалежному не завжди допомагає?

Основна причина, через яку не допомагає реабілітація — пацієнт сам відмовляється повертатися в реальний світ, воліючи вести звичний спосіб життя алко- або наркозалежного. Під час курсу психотерапевтичної допомоги фахівець повинен зрозуміти, чому людина пристрастилася до спиртного чи наркотиків. Тільки повністю розплутавши клубок психологічних проблем, можна сподіватися на відгук із боку пацієнта та появи в нього бажання змінити спосіб життя. На жаль, це не завжди вдається — все залежить від психологічних особливостей кожної людини.

@media (max-width: 430px) { .widget.call-to-action-widget[data-call-to-action-widget-id="1"] { background-position: center 260px; background-size: auto 350px; }} @media (min-width: 431px) and (max-width: 767px) { .widget.call-to-action-widget[data-call-to-action-widget-id="1"] { background-position: 109% 10%; background-size: 200px auto; }} @media (min-width: 768px) and (max-width: 991px) { .widget.call-to-action-widget[data-call-to-action-widget-id="1"] { background-position: 108% 11%; background-size: auto 180%; }} @media (min-width: 992px) and (max-width: 1199px) { .widget.call-to-action-widget[data-call-to-action-widget-id="1"] { background-position: 205% bottom; background-size: auto 100%; }} @media (min-width: 1200px) { .widget.call-to-action-widget[data-call-to-action-widget-id="1"] { background-position: 125% bottom; background-size: auto 100%; }}

Все ще маєте питання?

Зв'яжіться з нами та отримайте безкоштовну консультацію!

Зв'язатись!