Наркологічний центр Харків

Наркологічний центр у Харкові найчастіше стає останнім шансом знову знайти надію на повернення до вільного від наркотиків життя. У ті моменти, коли, здається, що ситуацію ніяк не можна змінити, він ніби промінь світла показує – ще не все втрачено. І, вхопившись за нього, можна отримати те, що називається щастям.

Робота над мотивацією наркозалежного

Хоч і кожен наркозалежний десь далеко в засіках своєї душі бажає повернутися до тверезості, ви вже точно цього не побачите. Він бунтуватиме, проявлятиме агресію та невдоволення проти лікування наркоманії. Але не тільки через те, що він просто некерований через свою хворобу. Йому страшно, що стане з його життям, якщо раптом він відмовиться від кайфу.

Так, з одного боку зникнуть проблеми вдома, на роботі, з друзями і багато чого іншого… А з іншого?.. Він не розуміє, як робити без наркотиків елементарні речі:

  1. спілкуватися;
  2. веселитися;
  3. переживати смуток;
  4. справлятися з нудьгою;
  5. концентрувати увагу…

Наркозалежному здається, що життя в реальності – це справжнісіньке пекло. І він обирає страждати від вживання, щоб не зазнати ще більшого болю.

З цієї причини, центр реабілітації наркоманів в Харкові дбає про те, щоб пояснити людині природу всіх її помилок щодо тверезості. А також акуратно підвести його до того, що насправді бути тверезим – набагато краще, ніж продовжувати занурюватися в наркотичний чад, відомим ефективним методом мотиваційного консультування. Тобто не нав’язувати свою думку, а дати можливість дійти до того, що це потрібно саме йому, а не комусь іншому.

Так, наркозалежний, по суті, приймає своє власне рішення для подальших дій щодо одужання.

Наркологічний центр у Харкові

Що можна сказати про таку установу як обласний наркологічний центр у Харкові імені Георгія Побідоносця?

  1. Доброзичлива, тепла атмосфера, в якій хочеться залишатися.
  2. Поважне ставлення з боку фахівців, які працюють із наркозалежними.
  3. Комфортабельний, чистий, просторий будинок з прекрасним двором для прогулянок, більярдом та сауною.

Ці аспекти є дуже важливими для залежного від наркотиків. Чому? На жаль, вони найчастіше стикалися зі зневажливим ставленням. Ні для кого не секрет, що, в основному, їх вважають недолугими покидьками, не розуміючи того факту, що вони просто уражені залежністю люди, які мають право на співчуття, а не тільки на гоніння і ворожість.

Так, не дивно, що наркозалежний схожий на колючого їжачка, який нікого й близько не підпускає. Тому, відчуваючи доброзичливість щодо себе, він стає більш відкритим до наступних процесів, які застосовує у місті Харків наркологічний центр.

Що саме він надає?

  1. Терапія групового характеру: арт, гештальт, гра, праця, анімал тощо. Така різноманітність напрямів дає з найбільшою точністю розпізнати людину та побудувати ефективну стратегію роботи з нею.
  2. Режим дня, а саме повноцінний сон, збалансоване харчування, планування занять за детальним розпорядком, що допомагає виробити відсутню у наркозалежних дисципліну та впорядкованість своїх дій.
  3. Лекції на тему «наркотична залежність», а також практичні заняття з профілактики зриву, які в комплексі дають найкраще розуміння своєї хвороби.
  4. Відпочинок у вигляді різного дозвілля для навчання залежних отримувати природне, а не затуманене «кайфом», задоволення.
  5. Щоденне спілкування з тими, хто одужує, що передбачено як ефективний метод підтримування тверезості програмою «12 кроків», відомою у світі понад сімдесят років і так далі.

Все це в сукупності поступово готує людину до наступного етапу її реабілітації – повернення до нормального життя.

Адаптація у соціумі

Повернення до нормального життя, адаптація в соціумі, ресоціалізація – у всьому цьому один-єдиний сенс: допомогти наркозалежному найефективніше реалізувати себе і почати все по-новому.

Як це зробити, і чому для цього також потрібна допомога спеціалістів? Оскільки самостійно людині буде дуже важко вирішити такі проблеми, як:

  1. працевлаштування;
  2. періодичний потяг до речовин через зовнішні подразники (адже навколо люди продовжують жити так, як раніше);
  3. налагодження зруйнованих взаємин із сім’єю;
  4. пошук тверезої, що підтримує концепцію здоров’я, компанії;
  5. повернення підірваної довіри оточення.

Стільки дрібних проблем, що постійно з’являються, які можуть швидко вибити залежного з колії, якщо діяти без певного плану: на авось…

На щастя, за допомогою процесу ресоціалізації можна розставити все по поличках, визначитися із напрямом руху свого життя, а також виділенням для себе того, що потребує негайного вирішення. Це допомагає виключити суєту, яка зазвичай призводить тільки до руйнування та хаосу та діяти максимально ефективно на шляху до поставленої мети.

Таким чином, поступово, не поспішаючи, старанно працюючи над собою, людина повноцінно повертається в суспільство вже тверезою особистістю, що твердо стоїть на ногах.

У разі вашої зацікавленості вартістю, центрів реабілітації наркозалежних у Харкові або будь-яким запитам, телефонуйте за номерами телефону, розміщеними на нашому сайті.