Лікування ігроманії в реабілітаційному православному центрі

Ігрова залежність (лудоманія) — хвороба, що вимагає лікування, так само як наркоманія або алкоголізм.

У сучасному суспільстві лише недавно з’явилося розуміння цього факту. Залежність від комп’ютерних ігор приймає жахливі форми, вона вражає як дітей, так і зрілих, дорослих людей.

Симптоми та ознаки ігрової залежності

Щоб розпочати лікування, треба визнати захворювання, розпізнати його. Існують певні ознаки, що свідчать про наявність ігроманії:

  • При втраті можливості грати людина відчуває роздратування, фрустрацію, може почати виявляти агресію.
  • Неможливість точно сказати час, який хворий планує присвятити грі.
  • Готовність витрачати великі суми на програмне забезпечення та ігрову апаратуру.
  • Зміщення пріоритетів у бік гри. Поступово людина відмовляється від кар’єри, сім’ї, захоплень на користь гри
  • Зневажливе ставлення до норм гігієни, правильного харчування та соціальної взаємодії.
  • Нездоровий емоційний підйом перед сеансом гри та під час ігрового процесу.
  • Під час приятельських розмов всі теми зводяться до гри.
  • Зміна режиму сну у зв’язку з бажанням довше грати.
  • Втрата інтересу до колишніх занять та захоплень.

Хвороба розвивається поступово. Спочатку це просто зацікавленість, захопленість іграми. Але поступово вона переростає в одержимість, яку людина вже не в змозі контролювати.

Фізіологічна дія гри на залежного

На рівні фізіології відбувається зв’язування процесу вироблення дофамінів з ігровим процесом. Дослідження показують, що для ігромана півгодини, проведені у грі, за інтенсивністю викиду ендорфінів можна порівняти з повноцінною дозою кокаїну.

У таких обставинах воля залежного вже вражена, і він сам просто не здатний упоратися. Саме через цю неможливість на глибоких стадіях контролювати ігроманію, вона класифікується як хвороба, а не як захоплення.

У подібних випадках дуже важливою є своєчасна допомога фахівців. Перебуваючи поза проблемою, вони здатні врятувати людину, що «загубилася» в іграх.

Етапи лікування ігроманії в реабілітаційному центрі

У профіль роботи Православного Душопікунського Центру ім. Георгія Побідоносця включено ігроманію, лікування цієї недуги відбувається у два основні етапи:

  • Перший крок – зняття синдрому відміни. Людина прив’язується до гри і під час відмови від неї переживає вкрай неприємні відчуття. Це змушує повернутись до звички. Саме тому на першому етапі відмови людині потрібна пильна турбота, спеціальні умови. В умовах реабілітаційного центру пом’якшуються симптоми відмови, робиться все необхідне для підтримки пацієнта на шляху одужання.
  • Другий крок – реабілітація залежного. Виконується глибока робота зі свідомістю пацієнта. Для повного одужання потрібна зміна цінностей, переорієнтація на здорові пріоритети. На місце ігор, віртуального світу, має прийти задоволення від реального життя, відкритість світу справжнього, не ілюзорного щастя.

Для справжнього одужання важливою є робота з причинами ігрової залежності. У нашому центрі кожен пацієнт отримує можливість розібратися з тими умовами, які призвели до такої пристрасті та виробити стратегію нового, повноцінного життя. Людина знаходить «внутрішній стрижень», позбавляється ігрової домінанти, що керує ним.

Наш підхід передбачає:

  • Комплексність. Ми розглядаємо проблему з різних сторін, взаємодіємо з рідними залежного, намагаючись припинити всі умови повернення до ігор.
  • Індивідуальність. Кожен випадок розглядається як унікальний, це дозволяє глибоко зрозуміти пацієнта та запропонувати найефективнішу допомогу.
  • Опора на позитивний досвід. Ми використовуємо перевірену на практиці програму «12 кроків», адаптуючи її до кожного конкретного пацієнта.

Ігроманія може призвести до «розкладання» особистості, втрати здоров’я, втрати близьких та майна; до життя, позбавленого сенсу. Але всього цього можна уникнути вчасно прийнявши допомогу.