Лікування алкоголізму у православному реабілітаційному центрі

Паління – підпалювання цигарок – «підпалює» людину зсередини. Спирт, як паливо – робить те саме. Наркотики виїдають людину, починаючи з її душі, персональних якостей та психіки, закінчуючи станом здоров’я – ця «шкідлива звичка» торкається всіх сфер людини і практично не залишає шансів на порятунок. Саме тому увага суспільства зациклена на винищенні саме цієї шкідливої звички, проте думка про те, що наркотики – найсильніша та найшвидша по знищенню людини речовина – помилкова.

Шкідливі звички мають дуже точну узагальнюючу назву: адже єдиний наслідок від них – шкода.

Всі ці звички рівні між собою, і, на жаль, найпоширенішою є алкоголь. На даний момент розвитку країн ця проблема не має великих масштабів та найжахливіших наслідків у Європі, однак у таких країнах, як Росія, Україна та Білорусь це питання залишилося невирішеним. Саме тому в даний момент діє така процедура, як лікування алкоголізму.

Як вилікувати людину з алкогольною залежністю

Варто відзначити, що в суспільстві для багатьох лояльне ставлення до вживання міцних напоїв є нонсенсом і в багатьох випадках успішно губиться на корені. Але що ж робити, з чого розпочати припинення вживання алкоголю вашим чоловіком, батьком, братом, другом? Як зупинити людину з алкогольною залежністю, що зробити для того, щоб не допустити можливої залежності, якщо йдеться не про державу, а про менший осередок суспільства – сім’ю, дружню компанію, пару?

Не можна не сказати про те, що проблема лікування алкоголізму є досі в процесі вирішення, тому існує безліч різних методик, і виділити одну, що працює продуктивніше за інші — дуже складно. Варто відзначити успішно проведену раніше тактику: витверезники. Їх принцип полягав у вихованні дисципліни у людях, які зловживають алкоголем. Спіймані в нетверезому стані, вони повинні були виконувати виправні роботи після закінчення певного терміну, що відучувало деяких і змушувало думати про існуючі проблеми, які виникли разом із алкоголем у житті людини.

Незважаючи на небажання людини зв’язуватися з методами, що мають на увазі виставлення на показ їх «недоліку» – адже не кожен готовий визнати те, що має якусь проблему, і не кожен може прийти до відповідного фахівця через небажання зізнатися у своїх проблемах, існує успішна методика, що забезпечує лікування від алкоголізму.

Етапи лікування від алкогольної залежності

Процес лікування (саме лікування, оскільки алкогольна залежність є захворюванням) має на увазі наступні маніпуляції у відношенні до хворого:

  • виведення людини із запою лікарем-спеціалістом та складання програми лікування після стабілізації стану пацієнта;
  • за більшого масштабу проблеми проводиться така процедура, як крапельниця – виведення алкоголю;
  • зниження потягу до алкоголю за допомогою спеціальних методик, створених професіоналами (найчастіше це контакт із психотерапевтом та проходження курсу фізіотерапевтичних процедур).

Плюсами такого методу лікування є:

  • абсолютна конфіденційність та анонімність, що вирішує проблему пацієнта, пов’язану з небажанням поширення інформації про його проблему;
  • виїзд спеціалістів додому, за викликом.

Підготовка індивідуальних програм лікування, що складаються фахівцями з урахуванням безлічі деталей у захворюванні та характері, допомагає кардинально змінити спосіб життя людини.