1 місяць тому · · 0 comments

Як лікувати алкоголізм?

Стан алкогольного сп’яніння викликає ейфорію та розслабленість. Людина забуває про поточні проблеми і перестає контролювати себе. Проте між розпиванням спиртних напоїв раз на тиждень та вживанням алкоголю щодня може пройти зовсім небагато часу. Алкоголізм – серйозне захворювання, яке є небезпечним для здоров’я людини. Спиртні напої руйнують нервову систему та внутрішні органи. Саме тому так важливо своєчасно здійснити ефективне лікування від алкоголізму.

Чим небезпечний алкоголізм?

Головна небезпека алкоголізму полягає у тому, що захворювання настає поступово. Спочатку людина може пропускати кілька келихів пива на день і бути цілком упевненою, що не залежить від алкогольних речовин. В той час, коли нервова система починає страждати і з часом вимагати підвищення дози.

В результаті алкоголік втрачає контроль над своїм тілом, не може згадати моменти з найближчого минулого (наприклад, що він робив 2-3 дні тому), стає асоціальним. Такі люди відмовляються ходити на роботу та спілкуватися з друзями – весь їхній час сконцентрований на розпиванні спиртних напоїв.

Лікування від алкоголізму важливо проводити хоча б тому, що залежна від спиртних напоїв людина є небезпечною для суспільства. Найчастіше від алкоголіків страждають їхні близькі (подружжя, батьки, діти).

Пам’ятайте, що перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння людина стає неконтрольованою і часом дуже агресивною. Отже, якщо з вашим близьким трапилася подібна проблема, необхідно негайно приступати до лікування, щоб уберегти життя та здоров’я як залежного, так і його сім’ї.

Причини виникнення алкогольної залежності

Серед усіх залежностей найпоширенішою є запійний алкоголізм. Лікування цього захворювання, як правило, проводиться у спеціалізованих центрах. Подолати його самостійно практично неможливо — алкоголік буде зриватися і шукати нову дозу постійно.

Головною небезпекою алкогольної залежності є той факт, що вона вражає людину незалежно від її віку, фінансового чи сімейного стану. Алкоголізм може виникнути як у підлітків, так і дорослих (або навіть пенсіонерів), як у заможних людей, так і соціально незахищених верств населення.

Причому на будь-якому етапі захворювання людині здається, що вона контролює ситуацію і може спокійно обійтися без алкоголю. А п’є вона тільки тому, що нібито має на це привід. У найбільш занедбаних випадках все життя алкоголіків зводиться до виправдання залежності та розпивання спиртних напоїв.

Існує кілька причин виникнення залежності від алкоголю:

  • сімейні негаразди;
  • фінансові проблеми;
  • проблеми на роботі;
  • різні захворювання;
  • перманентні стресові ситуації;
  • діагностована депресія (у жодному разі не плутати з апатією або поганим настроєм).

Етапи лікування алкоголізму

Для лікування від алкоголізму в різні часи пробували різні методики. Проте сьогодні більшість фахівців зупинилися на комплексному підході, який дозволить розглянути проблему з усіх боків.. Лікування від алкоголізму (Харків) відбувається у кілька етапів:

  1. Відвідування нарколога. На даному етапі важливо, щоб алкоголік визнав проблему та усвідомив свою залежність. Тільки після цього можна сподіватись, що лікування буде ефективним. На прийомі нарколог розповість про небезпеку спиртних напоїв та вплив їх на життя та здоров’я людини. Після цього буде проведено повну діагностику організму та складено план лікування.
  2. Детоксикація. Для того, щоб повністю позбавитися впливу алкоголю на організм, важливо вивести з крові всі отрути та токсини.
  3. Реабілітація. Будь-яка залежність страшна подальшою ламкою. Саме тому відмовитись від алкоголю людині досить важко. Щоб пацієнт зміг подолати свою залежність та розпочати нове життя, з ним посилено працюють досвідчені психологи. Важливо подарувати пацієнтові впевненість у тому, що він зможе розпочати нове життя.
  4. Адаптація – найважливіший етап, який починається після того, як пацієнт покинув центр лікування алкоголізму. На етапі адаптації проводяться групові зустрічі та бесіди з психологом. Також тут важливу роль відіграє підтримка близьких людей. Важливо допомогти людині повернутися до роботи, друзів та сім’ї.

Пам’ятайте, що алкоголізм – це страшна проблема, що зруйнувала не одне життя. І усвідомлення хвороби є першим та найважливішим кроком для лікування. Допоможіть своїм близьким подолати залежність до спиртних напоїв та станьте для них опорою у такий непростий період. Заручившись командою досвідчених фахівців, людина зможе остаточно подолати алкоголізм.

Залишити відповідь