1 місяць тому · · 0 comments

Вплив сім’ї на поширення наркоманії

Наркоманія – недуга, що все швидше підкорює світ. Число наркоманів зростає з кожним роком, а вік тих хто вживає знижується, що не може тішити зовсім.

На боротьбу з наркоманами та хворобою, яка різко збільшує смертність, спрямовано безліч сил, серед яких і наркоцентри. Але першим місцем допомоги наркотично залежному має бути сім’я. Разом з цим, правильне виховання та пропаганда можуть не допустити появу наркомана у сім’ї.

Правильна профілактика наркоманії у сім’ї

Дванадцятирічні діти у сім’ї – саме час почати пропагувати шкоду наркотиків. Тобто треба поговорити з дитиною на тему заборонених речовин. Такий ранній вік необхідний, тому що вік наркоманії в останні роки опустився з 17 до 12 років. Цей вік стає переломним, дитина починає відчувати себе вільніше, ніж раніше, у неї з’являється компанія, в якій можуть бути старші хлопці – їм і захочеться наслідувати.

Почати треба з розповіді про наркотики, але робити це потрібно цікаво, а не нудним голосом. Найкраще показати підлітку фільм про те, які наслідки наркоманії можуть бути. Картини в ньому часто неприємні, але дитина запам’ятає їх і завжди пам’ятатиме. Навіть за всієї вітряності підлітків жахливі картини подіють, їм, швидше за все, не захочеться пробувати речовини, які спотворюють тіло і мозок.

Крім того, атмосфера в сім’ї має бути сприятливою: без сварок, конфліктів та шкідливих звичок. Але бувають ситуації, коли все вже запущено, і в сім’ї з’явився наркоман. Безперечно, це горе. Але сім’я має бути тим часом поруч і всіма силами впливати на поліпшення ситуації.

Яку допомогу сім’я може надати наркоману?

Щойно стало зрозуміло, що хтось вживає, треба з ним поговорити. Наркоман уникатиме розмови, але м’яко, не давлячи, необхідно це зробити. Дізнатися про причини, які речовини він вживає. Далі ненав’язливо доведеться знову пояснити наслідки такого захоплення хімічними речовинами. Потім можна перейти до пропозиції вилікувати залежність в наркологічному центрі під професійним наглядом.

Якщо нічого не допомагає, на умовляння лікуватися наркоман не йде, не треба кричати, істерити. Просто дайте спокійно зрозуміти, що людина завдає не лише шкоди собі, а й біль близьким. Якщо добровільної згоди на лікування так і не буде, доведеться вдатися до примусової реабілітації.

Залишити відповідь