1 місяць тому · · 0 comments

Трамадолова залежність – що це і як її позбутися?

Все є отрутою, і все є ліками – важлива доза. І будь-який, навіть найкорисніший і найефективніший медикамент має руйнівні для організму наслідки у разі неправильного прийому. Популярний препарат Трамадол є сильним знеболюючим і відноситься до категорії опіоїдів. Швидше та ефективніше діє хіба що Морфій, який сьогодні продається виключно за рецептом.

Проблема Трамадола полягає в тому, що купити його можуть люди будь-якого віку без рецепта, виписаного лікарем. Через це людина легко підсідає на знеболювальне і навіть не помічає, як у нього настає трамадолова залежність.

Що таке трамадолова залежність?

Спочатку необхідно розібратися як з’явився Трамадол. Вперше його було випущено на ринок ще у 60-х роках ХХ століття. На той момент Трамадол вважався одним із найсильніших анальгетиків і швидко поширився по всій Європі.

Однак пацієнти швидко розкусили ще одну дію препарату – згодом Трамадол показав себе як сильний наркотик, який спричиняє залежність, ломку та сильний психологічний вплив на організм.

Прояв Трамадолу як наркотичної речовини починається вже через кілька прийомів препарату. Наслідки залежності від Трамадолу виглядають так:

 • психічні розлади (параноя, депресія);
 • після збільшення дози настає сильне погіршення стану здоров’я;
 • галюцинації;
 • цироз печінки;
 • гепатит;
 • інсульт;
 • епілепсія.

Як вилікувати залежність від Трамадолу?

Які симптоми залежності:

 • втрата ваги;
 • зменшення сил;
 • втрата працездатності;
 • білки очей набувають жовтуватого відтінку;
 • почервоніння на шкірі;
 • відсутність концентрації.

Своєчасне звернення до фахівців допоможе позбавитися проблеми досить швидко. А якщо затягнути з лікуванням, то досягти позитивного ефекту практично неможливо.

Довгий час Трамадол використовувався в медицині як один із найсильніших знеболювальних засобів. Однак відсутність болю настає внаслідок сильнішої дії препарату на головний мозок. Такий ефект можна порівняти з більшістю наркотичних речовин.

Важливим кроком у лікуванні залежності є визнання пацієнтом проблеми. В іншому випадку (як показує практика) більше 70% наркоманів повертаються до прийому таблеток вже через 2-3 роки.

Тільки добровільне відвідування спеціаліста може гарантувати позитивний результат. Лікування, як правило, відбувається у кілька етапів.

 1. Звернення до спеціаліста, з’ясування проблем та діагностика захворювання. Головне щоб людина пішла до лікарів не з примусу, а з власної волі.
 2. Детоксикація. Необхідно вивести з організму всі отрути і токсини, які там накопичилися за час прийому Трамадолу.
 3. Психологічна робота. Розмова із психологом дає можливість людині плавно вийти із залежності та знайти причини відмовитися від Трамадола назавжди. На цьому ж етапі важливо опрацювати причини появи хвороби, дізнатися, що спонукало пацієнта до прийому наркотичних засобів.

Щоб нейтралізувати синдром відміни, фахівці проводять групові заняття, фізичні вправи та інші заходи, націлені на повернення людини до нормального активного життя. Врахуйте, що для того, щоб припинити прийом препарату, людині потрібна сила волі, стійкість психіки, масштабна внутрішня робота над собою та підтримка сім’ї. Тому так важливо вчасно виявити захворювання та подбати про своїх близьких, зберігши їм життя та здоров’я.

Залишити відповідь