Важлива роль реабілітації у рятуванні від наркотичної та алкогольної залежності

Багато наркозалежних та алкоголіків рано чи пізно усвідомлюють, що звернення до клініки неминуче, адже подолати залежність фізично самостійно не вийде. Багато людей зазнали всіх болів при ламці, тому розуміють, що тільки лікування від залежності поверне їх до тверезості. За час прийому наркотиків організм звикає до хімікатів, тому під час їхнього виведення виникають болі. Лікарі не лише знижують сильний біль, а й прискорюють процес очищення, повністю оздоровлюють людину. Проте не варто недооцінювати роль реабілітації. Деякі клініки практикують виписку відразу після детоксикації, проте найчастіше вона призводить лише до зриву буквально на перших тижнях. Розум людини ще не звільнився від дурману, подумки людина повертається до наркотиків. що є психологічною залежністю. Важливо щоб під час реабілітації психологи прояснили, наскільки важливо залишатися тверезим, і показали вихід із ситуації.

Основи реабілітації

Лікування від наркотичної, алкогольної або ігрової залежності на етапі реабілітації повністю засноване на роботі з психологами, які застосовують різні складні програми, що вже пройшли перевірку у світових клініках. Найзатребуванішою залишається програма «12 кроків», завдяки якій тисячі людей повернулися до тверезого способу життя, вони змогли відновити стосунки із сім’єю, повернутися до роботи. У сучасних клініках широко застосовується ця програма. Спочатку вона передбачає повне усвідомлення всієї шкоди наркотиків, людині розповідають, якого дна може досягти і як сильно опуститися, залишаючись наркоманом. Багато психологів вважають, що недолік інформації про шкоду наркотиків призводить до швидкого поширення залежності. Також важливо розуміти, що залежність можна подолати і потрібно прагнути тверезості. В багатьох клініках залишаються працювати колишні залежні люди, щоб своїм прикладом мотивувати людей на лікування.

Найчастіше лікування залежних проводиться в групах, це допомагає людям не почуватися самотніми, отримати підтримку від людей, спільно з іншими наркоманами подолати можливі страхи і розглянути свої дії в різних життєвих ситуаціях. Також важливими є особисті зустрічі з психологами, на яких розкривається потенціал людини, демонструються всі можливості та перспективи тверезого життя. Важливо довіритися психологу та брати активну участь у заняттях, тільки так можна назавжди відкинути думки про наркотики, а також знайти душевну рівновагу, гармонію з навколишнім світом.

Складові реабілітації

  1. Фізична реабілітація. Проводиться повне очищення організму від наркотичних та отруйних речовин, зняття абстинентного синдрому (ламки) за допомогою лікарської терапії. Детоксикація проводиться у комфортних умовах досвідченими фахівцями. Залежно від тяжкості залежності, цей етап триває 3-10 днів. З пацієнтами центру регулярно проводяться спортивні заняття, командні ігри, запроваджується фізичне навантаження. Ретельно складене меню сприяє швидшому відновленню організму.
  2. Психологічна реабілітація. Наші фахівці – неврологи, психологи – допомагають відновити психологічне здоров’я людини, її соціальні та особисті якості, здатність жити в суспільстві без наркотиків, відновлюють емоційну адекватність, формують відповідальність за своє життя, допомагають відновити сімейні стосунки, а також надають постреабілітаційну підтримку, спрямовану на запобігання рецидивів.
  3. Соціальна реабілітація. Після проходження лікування людина зазнає труднощів у спілкуванні, їй складно заводити нові знайомства, вона відрізана від старого кола спілкування. Людині необхідно знати, що від неї не відвернулися, її люблять рідні та близькі. Наші спеціалісти-соціологи нададуть всю необхідну допомогу, допоможуть визначитися з життєвими цілями, пріоритетами, підтримають та проконсультують з усіх питань. Пацієнти центру підтримують один одного і після закінчення лікування. Таке спілкування також допомагає запобігти зривам.
  4. Духовна та культурна реабілітація. Настоятель храму терпляче вислухає кожного, дасть відповіді на всі хвилюючі запитання. Такі бесіди вселяють у душу пацієнта спокій, упевненість у своїх силах. Сповідь допоможе людині розпочати життя з чистого аркуша, відчути Божу допомогу у лікуванні. Тісна співпраця працівників центру зі священнослужителем підвищує шанси на остаточне одужання, дає бадьорість духу і надає сенс подальшому життю людини. До кожного пацієнта настоятель відноситься з розумінням та повагою.