Реабілітаційний центр в Запоріжжі (наркоманія)

Наркологічний реабілітаційний центр Запоріжжя… Роздуми на тему того, щоб туди звернутися, так чи інакше, виникають у жителів міста, які відчули на собі всі «принади» наркоманії. Але чи достатньо інформоване населення про те, що таке реабілітаційний центр та процес? Адже саме з цієї причини, частенько, люди потрапляють до рук шарлатанів та псевдо-фахівців…

Тому, перш ніж панікувати та приймати поспішні рішення, варто хоча б на хвилину заспокоїтися та розібратися у всіх цих питаннях.

Що таке реабілітаційний центр для наркоманів у Запоріжжі?

Що ж це таке, реабілітаційний центр для наркоманів у Запоріжжі? – перше логічне питання, яке має виникати за бажання по-справжньому допомогти людям, які мають проблеми з вживанням різних речовин. Отже, це місце, де наркозалежний може отримати як підтримку, якої найчастіше катастрофічно не вистачає, так і можливість знову повернути свою особистість на тверезий лад.

Якщо говорити про умови проживання, вони складені з максимальною наближеністю до домашніх. Тобто:

 1. Дотримується чистота та порядок.
 2. В наявності є вся необхідна побутова техніка.
 3. Хороший ремонт та сучасні меблі.
 4. Простора та затишна обстановка.

Навіщо це потрібно? Так, людина на підсвідомому рівні відчуватиме безпеку та довіру: «я вдома, все гаразд…».

А якщо говорити про реальну можливість припинити вживати наркотики, то, наприклад, тут немає прямого доступу до їх наявності. Тому наркозалежний буквально «зобов’язаний» підлаштовуватися під ситуацію і починати жити тверезо.

Тобто, «реабілітаційний центр наркоманів у Запоріжжі» дає непогану ймовірність позбавлення від наркоманії.

У чому суть реабілітаційного процесу?

Крім описаного вище, у реабілітаційному центрі відбуваються певні процеси щодо корекції поведінки та мислення.

Цьому сприяє велика кількість заходів, спрямованих на розвиток навичок життя без застосування наркотичних речовин:

 1. Щоденне планування дня, що формує вміння жити впорядковано. Оскільки для життя залежної людини характерні спонтанність і хаос, що заважають прийняттю адекватних рішень.
 2. Терапія групового та індивідуального характеру, що розвиває здатність розуміти, усвідомлювати та висловлювати свої почуття. А також опрацювати взаємодії з іншими людьми: висловлювати свою думку, ділитися своїм станом, розуміти, що навколо ще є хтось і враховувати це…
 3. Насичення знаннями про хімічну залежність, складовою якої є наркоманія. По суті, відмінний метод розвинути здатність чітко розрізняти: де сама особистість, а де її уражена хворобою частина.
 4. Профілактика рецидивів вживання наркотиків, щоб повністю розуміти ті думки, місця, події, які можуть сигналізувати про небезпеку повернення до старого способу життя.
 5. Сформований режим харчування, сну, а також фізичних навантажень. Тобто, навчання наркозалежного помічати та заповнювати свої потреби, якими він нехтував під час вживання.

Вся трудомістка та ретельна робота чергується з цікавим дозвіллям, таким як:

 1. Пікніки.
 2. Виїзди на футбол.
 3. Походи у кіно.
 4. Банні дні та багато іншого.

Як ви вважаєте, чому цьому потрібно приділяти час? Тут напрошується зустрічне питання: а як наркозалежний відпочивав раніше? Правильно, під впливом різноманітних речовин. Отже, без них він цього не вміє. Тому потрібно знову його навчати таким, здається, простим для звичайної людини речам.

У цій атмосфері з наркомана виростає особистість, у якої знову з’являються інтереси, захоплення та бажання.

Допомога наркозалежному адаптуватися у суспільстві

Наркологічний реабілітаційний центр не просто виконує всю описану вище роботу… Він надає супровід залежного після закінчення процесу реабілітації, або ресоціалізацію (адаптацію в суспільстві)! Навіщо? Оскільки, назріває маса завдань, які наркозалежний самостійно, найчастіше, вирішити не в змозі:

 1. Налагодження відносин з оточенням, що втратило довіру.
 2. Можливість працевлаштуватися та реалізуватися у суспільстві.
 3. Уміння самостійно справлятися із щоденним прямим зіткненням із вживанням основної маси населення.

Здається, а що тоді дала реабілітація, якщо залишилося, по суті, стільки невирішених проблем? Вона, запустила процес змін, а щоб закріпити результат, потрібно продовжувати роботу зі спеціалістами, які допоможуть, наприклад:

 1. Проаналізувати реальні можливості залежного та, виходячи з цього, визначитися з роботою чи навчанням. А також вибудувати чітку стратегію для максимально ефективної реалізації задуманого.
 2. Знайти найбільш дієві способи справлятися з тригерними ситуаціями, що провокують спогади про вживання.
 3. Сформувати оточення з тверезих людей, що ще більше підкріплюватиме настрій на здоровий спосіб життя.

Виходить, наркозалежний зможе безпечно поступово повернутися до нормального існування. А це дуже важливо, адже саме через те, що люди перестають займатися своїм одужанням, відбувається безліч зривів. Тому варто сто разів подумати перед тим, як припинити цей процес!

Якщо у вас виникло питання по ціні, тривалості лікування або реабілітаційному центрі у Запоріжжі на Хортиці, звертайтесь за телефонами, вказаними на сайті. Ви зможете отримати безкоштовну консультацію за будь-яким запитом, що вас цікавить.