1 місяць тому · · 0 comments

Причини виникнення алкогольної залежності

Алкоголізм — це серйозне захворювання, яке зруйнувало вже не одну сім’ю та не одне життя. На щастя сьогодні залежність від спиртних напоїв можна повністю подолати. Самостійно це зробити практично неможливо — значно ефективніше буде вдатися до допомоги фахівців. Проте будь-яке лікування починається із з’ясування кореня проблеми, і алкоголізм не є винятком. Тому для поетапного планування лікування так важливо зрозуміти, чому виникає залежність від алкоголю.

Чому люди стають залежними від спиртних напоїв?

Алкоголізм може спіткати людину незалежно від її віку, роду діяльності, сімейного стану або соціального статусу. Йому схильні як підлітки, так і літні люди. Тому слід особливо ретельно стежити за своїми близькими, щоб помітити перші прояви залежності.

Чому люди починають вживати спиртні напої?

  1. Фінансові труднощі. Невиплачені кредити, проблеми на роботі, борги, іпотека, втрата працездатності – це підкошує людину і часто збиває з дороги. Добре, якщо вдається знайти вирішення проблеми. Однак часом люди вважають за краще забутися за склянкою спиртних напоїв.
  2. Проблеми в родині. Постійні сварки, психічне чи фізичне насильство, непорозуміння – ще одна причина залежності від алкоголю.
  3. За компанію. Особливо це стосується підлітків, які хочуть вписатися в певну компанію і виглядати там «як свої». Намагайтеся побачити, з ким дружить ваша дитина і по можливості захистити її від приятелів, які вживають алкоголь.
  4. Стрес та депресивний стан. При психоемоційному розладі людина часто втрачає сили і намагається уникнути реальності. У цьому плані алкоголь стає ідеальним супутником. Легкість, що настає від вживання напою, і безпам’ятство, що настає наступного дня, дозволяють забути про труднощі та абстрагуватися від реального життя.

Які бувають види залежностей від алкоголю?

Алкоголізм – це серйозне захворювання, яке має низку симптомів. Головна небезпека у тому, що залежність стосується як фізичного, так і психічного здоров’я людини. У кожному з цих аспектів необхідно розбиратися окремо і жодного з них не можна забувати. Тільки такий комплексний підхід може стати гарантією позитивного результату.

Фахівці виділяють два основні види залежності від спиртних напоїв.

  1. Психологічна залежність від алкоголю проявляється у вигляді таких симптомів: втрата реальності, агресія (людина стає небезпечною для оточуючих), апатія, асоціальна поведінка, постійний пошук причини випити, виправдання чи заперечення алкоголізму.
  2. Фізична залежність від алкоголю визначається низкою симптомів:
  • толерантність до спиртних напоїв – якщо спочатку людина може випити склянку горілки та відчути похмілля, то згодом стійкість організму до такої кількості спиртного помітно посилюється;
  • синдром відміни – припинення вживання спиртних напоїв на певний час, що викликає у людини ломку;
  • інтоксикація – надмірна доза алкоголю призводить до отруєння організму та скупчення в ньому отрут та токсинів.

Нема універсальної відповіді на питання через скільки проходить залежність від алкоголю. Це насамперед залежатиме від бажання пацієнта позбутися тяги до спиртних напоїв. Без усвідомлення проблеми ні одне лікування не може мати гарантований ефект.

Залишити відповідь