1 місяць тому · · 0 comments

Перші симптоми та наслідки алкоголізму

Надмірне вживання спиртних напоїв є серйозною проблемою протягом вже кількох десятків років. Алкоголізм відноситься до серйозних захворювань, самостійно позбутися якого практично неможливо. Ускладнюється процес лікування ще й тим, що не вдається виявити залежність на початковому етапі. Сьогодні ми спробуємо розібратися як проявляється алкоголізм, і як спиртні напої діють на організм людини.

Як проявляється алкоголізм?

Синдроми алкоголізму виглядають так.

 1. Синдром толерантності. Проявляється у вигляді збільшення переносимості до підвищених доз алкогольних напоїв.
 2. Короткочасна та довготривала втрата пам’яті.
 3. Постійне бажання випити.
 4. Галюцинації, які часто супроводжуються маренням.
 5. Залежність від спиртних напоїв на психічному рівні.
 6. Психічна залежність. Проявляється у вигляді радісного передчуття споживання алкоголю. У той час як неможливість випити сприймається як причина стресу і навіть депресії.
 7. Абстиненція.
 8. Біла гарячка.
 9. Інтоксикація, втрата реальності.
 10. Асоціальність, апатія.
 11. Агресія (може проявлятися як до себе, так і до оточуючих).

Види алкоголізму

Таке захворювання як залежність від спиртних напоїв ділиться на кілька категорій.

 1. Хронічний. Починається поступово з невеликих доз спиртних напоїв. У такому разі людина рідко приховує від своїх близьких алкогольну залежність. Вона швидше шукає привід та причини, щоб трохи випити. Щоправда, доза з часом помітно зростає.
 2. Запійний. Проходить періодами. Людина може уникати спиртних напоїв протягом місяця, а потім на тиждень піти у запій. У деяких випадках запійний алкоголізм може тривати кілька місяців.
 3. Пивний. Мало розпізнається на початкових етапах, оскільки пиво вважається слабоалкогольним напоєм. Однак, як тільки щоденна доза збільшується до 1,5-2 літрів, слід бити на сполох, адже залежність від пива набагато сильніша, ніж, наприклад, від вина.
 4. Гострий алкоголізм. Найчастіше проявляється у людей, які рідко вживають спиртні напої. Головний симптом – сильна інтоксикація організму.

Лікування алкоголізму

При несвоєчасній діагностиці та лікуванні захворювання наслідки алкоголізму можуть бути досить серйозними: цироз печінки, серцево-судинні захворювання, психоз, нещасні випадки під дією алкоголю.

Лікування залежності відбувається у кілька етапів.

 1. Визнання проблеми та бесіда з фахівцем. Пацієнт отримує докладне пояснення про те, як впливає алкоголь на організм людини. Крім цього, проводиться повна діагностика стану здоров’я пацієнта, виявлення причин, що призвели до алкогольної залежності.
 2. Виведення токсинів із організму. Це необхідно, щоб повністю позбутися алкоголю та його руйнівного впливу на внутрішні органи та системи.
 3. Реабілітація. Складається з кількох етапів: групові заняття, адаптація людини до здорового способу життя, фізичні вправи, бесіда із психологом. Все це дозволяє забути про алкогольну залежність і навчитися наново насолоджуватися життям.

Якщо ви хочете подбати про своїх близьких, які потрапили у залежність від спиртних напоїв, обов’язково зверніться до центру лікування алкоголізму. Фахівці індивідуально підходять до кожного окремого випадку та допомагають пацієнтові якнайшвидше повернутися до нормального здорового життя.

Залишити відповідь