1 місяць тому · · 0 comments

Особливості підліткової наркоманії та її профілактика

Наркотична залежність у підлітків почала з’являтися приблизно п’ятдесят років тому у західних країнах та США. Сьогодні її поширеність колосальна.

Особливості наркоманії серед підлітків

  • сформованих наркоманів небагато, більшість використовує речовини періодично;
  • наркомани з кожним роком стають все молодшими, якщо не так давно їм було 17, то тепер лише 12 років;
  • існує “мода” на наркотики, але, як і будь-яка інша мода, вона повертається через кілька років, використовуються найрізноманітніші речовини;
  • підлітки вміють самі створювати наркотики з того, що є в домашній аптечці, такі речовини дуже небезпечні, часто призводять до смерті;
  • молодь не приймає постійно той самий наркотик – експериментують, шукають нових відчуттів;
  • розвиток наркоманії відбувається через проблеми в навколишньому соціумі: алкоголізм, наркоманію, а також через нестійкий характер.

Спочатку наркоманія поширилася у районах, де багато іноземних туристів – вони поставили наркотичний “тренд”. Підліткам хотілося здаватися старшим, і вони починали вживати речовини. Молодші підлітки займалися токсикоманією, старші – кололися. Потім токсикомани ставали або алкоголіками з психічними розладами, або залежними від тяжких наркотиків.

Підліткова наркоманія погано лікується, тому що мало хто сам погоджується на лікування, а придушити в організмі необхідність небезпечних речовин неможливо, таких ліків досі немає.

Профілактика наркоманії серед підлітків

Краще попередити, а не лікувати – це зрозуміло. Підліткове покоління необхідно просвітлювати, розповідати про шкоду і згубний вплив речовин з огляду на легковажність молоді. Не потрібно проводити марні лекції, краще показати наочно: фільм або передачу з наркоманами, можна навіть організувати зустріч з колишнім наркоманом. Але всі ці заходи марні, якщо навколо – страшний соціум, батьки, що п’ють, а ще гірше – наркомани, близькі друзі, які використовують хімію і постійно пропонують спробувати. У цьому віці здається, що шкоду всього дуже перебільшують, тому і хочеться спробувати. Здається, що з першого разу не затягне, а відчуття та емоції отримаєш. Так стають залежними.

Якщо розповідь про шкоду проводять не фахівці, вони можуть навпаки спровокувати інтерес молоді до речовин. Тому потрібен лікар-нарколог, який практикує кілька років – тільки він може переконати в шкоді того, що стало таким популярним і водночас небезпечним останнім часом.

Залишити відповідь