1 місяць тому · · 0 comments

Небезпека наркоманії у суспільстві

Наркоманія у світі – основна проблема багатьох країн. Пристрасть до наркотиків робить людину втраченою як для себе, так і інших людей. У якості прикладу можна навести безліч поламаних доль молодих людей, які знищили себе вживанням наркотиків. І це люди, які раніше не пили та не курили. Особливу небезпеку наркотики становлять для дітей та підлітків, адже вони не здатні усвідомлювати проблему, і повне одужання трапляється у вкрай поодиноких випадках.

Чим небезпечні наркотики?

Дорослий наркоман, позбавившись фізичної тяги до наркотиків, може почати жити заново, тоді як підліток навіть після тривалого перебування в реабілітаційному центрі не може стати повноцінною особистістю через непристосованість до нормального життя. Наркоманія знищує особистість людини на стадії закладення основних цінностей та уявлень про життя. Вона сприяє деградації особистості, робить людину залежною від наркотиків і небезпечною для близьких. Звільнення від залежності можливе лише при виявленні хвороби на ранніх стадіях.

Наркоманія в суспільстві небезпечна і тим, що вона починає входити в моду. Сучасні виконавці оспівують наркотики, вважаючи їх ідеальним засобом уникнення суворої реальності. Проте ці речовини лише відсувають проблеми на другий план, не вирішуючи їх. Культ наркоманії захоплює весь світ, у магазинах можна знайти велику кількість предметів із символікою відповідної тематики. Виникає питання: до чого йде сучасне суспільство, якщо знищення людини, як особистості, входить у моду?

Як боротися з наркоманією?

Органи влади роблять все можливе для позбавлення від цієї проблеми. Однак цих заходів найчастіше виявляється недостатньо. Звичайно, наркоманію простіше запобігти, ніж лікувати. Допомогти цьому можуть профілактичні бесіди, фільми, що демонструють наслідки вживання наркотичних речовин. Особливо уважно слід підходити до організації дозвілля підлітка – це спортивні секції, волонтерська діяльність, цікава робота для молоді.

Що стосується позбавлення залежності, то змусити людину лікуватися практично неможливо. Вона повинна сама дійти розуміння необхідності лікування; зрозуміти, що життя може бути цікавим і різноманітним без наркотичних речовин. Людина повинна заново вчитися жити, самостійно вирішувати проблеми, а не уникати їх за допомогою наркотиків.

Залишити відповідь