1 місяць тому · · 0 comments

Комплексний підхід до лікування наркотичної залежності

Процес лікування від наркотичної залежності, незважаючи на розвиток сучасної медицини, складний, трудомісткий і розтягується на все життя. Причому зачіпає не тільки людину, яка страждає від залежності, але й її оточення – людей співзалежних.

Позбутися залежності – психологічної та фізичної

Важливим аспектом лікування є бажання хворого жити та бути здоровим. Тільки така установка допоможе йому подолати всі негативні та неприємні моменти, що супроводжують порятунок від проблеми. Тому підхід до її вирішення повинен бути комплексним і починатися з психолога. Також значущою буде підтримка сім’ї та друзів, які опиняться поруч у важкі періоди і не відвернуться від людини, яка потрапила у залежність.

Лікувати залежність комплексно, щоб жити здорово

Тільки роботи зі свідомістю замало. Отруєний наркотиком організм необхідно очистити. Для цього потрібне медикаментозне лікування. Воно дозволяє провести детоксикацію тканин тіла, тобто звільнити їх від сміття, що накопичилося, та отруйних речовин, що з’явилися в результаті переробки наркотику. Не всі методи детоксикації легко переносяться і часто одного виду процедури буває недостатньо.

Спочатку також необхідно медикаментозно полегшити стан ломки – важкого фізіологічного процесу, викликаного звиканням до шкідливого препарату. Переживши його, людина не може вважатися одужалою, оскільки психологічний потяг до наркотику залишається. Тут і потрібна підтримка з боку досвідчених професіоналів і просто близьких людей, адже важливо зламати шкідливі моделі поведінки і стереотипи, за якими звик існувати хворий.

В такому випадку оформлення пацієнта в реабілітаційний центр можна вважати ідеальним продовженням лікування, адже важливо вивести його зі звичної обстановки, що нагадує про нездоровий спосіб життя. У центрі обов’язково повинні мотивувати на життя без наркотиків, показати його найкращі сторони, зацікавити, у тому числі дати реальну надію на подальшу соціалізацію. Психологи можуть допомогти обрати професію, розповісти про плюси створення власної сім’ї.

Загальний тонус повинні підняти заняття оздоровчою фізкультурою, правильне харчування, а також спілкування з тими, хто також став на шлях виправлення.

Тільки комплексний планомірний підхід може призвести до стійкої ремісії. Про одужання йтиметься, коли людина, яка мала залежність від наркотичних та психоактивних речовин, зможе залишатися «чистою» довгі роки.

Залишити відповідь