1 місяць тому · · 0 comments

Ігрова залежність – що це і як із нею боротися?

У сучасному світі така проблема як ігроманія (або інакше її ще називають лудоманія), набула широкого поширення. Вже протягом кількох років вона входить до переліку хвороб та офіційно визнана Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я. Головна її особливість у тому, що з нею стикаються люди, незалежно від віку, статі, соціального статусу. За принципом на організм людини її прирівнюють до алкоголізму чи наркоманії. Саме тому так важливо своєчасно розпочати лікування залежної людини.

Що таке ігроманія?

Простими словами ігроманія  це схильність людини до різних азартних ігор. Під їх впливом люди перестають контролювати себе і, граючи в карти чи казино, програють величезні суми або навіть закладають нерухомість. Проте, сьогодні це поняття перекочувало і на комп’ютерні ігри.

Як і будь-яке інше захворювання, лудоманія не виникає на порожньому місці. Тому не варто поспішати займатися самолікуванням. Якщо ви чи ваші близькі страждають від такої проблеми як ігроманія, причини її важливо з’ясувати на початковому етапі лікування.

 1. Уникнення реальності. Якщо людину не влаштовує щось у реальному житті, вона тікає від проблем у комп’ютерну гру.
 2. Зазвичай, у комп’ютерних іграх гравці можуть спілкуватися між собою. Це створює ілюзію спільних інтересів та зародження дружби. Отож, якщо у людини не вистачає спілкування на теми, що її цікавлять у житті, вона шукатиме віртуальних приятелів.

Психологічна залежність від комп’ютера, яка є однією з форм ігроманії, проявляється у вигляді таких симптомів:

 • втрата відчуття реальності;
 • відмова від будь-якого іншого проведення часу, крім комп’ютерних ігор;
 • асоціальність;
 • збій у режимі дня та сну;
 • людина перестає проводити час зі своїми друзями та рідними;
 • гравець не може контролювати час, який він проводить за комп’ютером;
 • як тільки у людини зникає можливість грати, вона стає агресивною, дратівливою, нервовою.

Як лікувати комп’ютерну залежність?

Чи можна вилікувати ігрову залежність? Так! Головне – своєчасно звернутися до спеціалізованих центрів та не займатися самолікуванням. Фахівці борються з комп’ютерною залежністю одразу в кілька етапів.

 1. Насамперед важливо прибрати синдром відміни. Справа в тому, що як тільки людина кидає грати в комп’ютерні ігри, вона відчуває своєрідну ламку. Не всі можуть подолати сильну тягу і, як наслідок, повертаються до гри. Важливо створювати спеціальні умови, які підтримають пацієнта на шляху до позбавлення від залежності.
 2. Другий етап – відновлення (реабілітація). Досвідчені психологи розмовляють із пацієнтом, розповідаючи йому про всі наслідки та розбираючи причини появи захворювання. В результаті відбувається переоцінка цінностей, і людина втрачає потяг до комп’ютерних ігор.

Комплексний підхід дозволяє всебічно підійти до вирішення проблеми та повністю позбавити пацієнта залежності. Звичайно, для цього важливо, щоб сама людина розуміла серйозність проблеми. Тому першим кроком все ж таки вважається усвідомлення пацієнтом наявності у нього лудоманії. Ті, хто страждають від ігроманії, навіть не розуміють, чим небезпечна комп’ютерна залежність. Однак зі сторони проблема більш ніж помітна.

Сучасні технології дозволяють дізнатися багато нового, розширити горизонти та спростити життя. Однак іноді комп’ютер може стати найлютішим ворогом. Своєчасне лікування – запорука швидкого повернення людини до нормального та активного життя та повного виключення залежності від комп’ютерних та азартних ігор.

Залишити відповідь