Православный Душепопечительский Центр им. Георгия Победоносца

2 тижні ago · · 0 comments

Чим страшна нафтизинова залежність?

Може здатися, що судинозвужувальні краплі від нежиті є нічим іншим, як корисними медикаментами. Однак, якщо говорити про «Нафтизин», то все не так однозначно. Багато людей вдаються до такого способу лікування через швидкий ефект і доступну вартість ліків. Однак при надмірному вживанні та тривалому прийомі у людини може спостерігатися так звана нафтизинова залежність. Що це таке і як вона проявляється? Чи можна самому позбутися нафтизинової залежності? Давайте розбиратися докладніше.

Що таке нафтизинова залежність?

Звичайно, не варто ставити залежність від судинозвужувальних крапель в один ряд з наркоманією та алкоголізмом. Принаймні через серйозність проблеми. А ось за принципом впливу на організм Нафтизин дуже схожий на будь-яку іншу наркотичну речовину.

Нафтизинова залежність, як і будь-який інший тип залежності, має цілу низку симптомів.

 1. Толерантність до діючої речовини препарату.
 2. Поступове збільшення частоти використання крапель.
 3. Синдром відміни, який проявляється проблемами з диханням, як тільки закінчується ефект від Нафтизину.

Якщо у вас відзначаються всі перераховані вище симптоми, ви зіткнулися з таким захворюванням, як нафтизинова залежність, наслідки якого виглядають наступним чином:

 • кровотеча з носу;
 • сильні головні болі;
 • апатія;
 • втома;
 • млявість;
 • проблеми з зором;
 • підсушування слизової оболонки носа, яке, у свою чергу, призводить до частих простудних захворювань;
 • нюх погіршується або (у крайньому випадку) повністю пропадає.

Як позбутися нафтизинової залежності?

Якщо у вас є симптоми такого захворювання як нафтизинова залежність, лікування його займе не один день. Просто скасувавши прийом, ви не зможете повністю позбутися проблеми. Тут необхідний серйозний комплексний підхід.

По-перше, приготуйтеся до сильного та тривалого синдрому відміни. Протягом кількох днів вам доведеться терпіти труднощі у вигляді закладеного носа та проблем із диханням. Це може впливати на якість сну і, як наслідок, на вашу активність протягом усього дня.

Бажано звернутися за допомогою до фахівців, які точно встановлять діагноз та допоможуть вирішити проблеми із закладеністю носа, підібравши інші медикаментозні засоби.

На щастя, синдром відміни проходить досить швидко, і вже за тиждень ви зможете вільно дихати без Нафтизину.

Як і за будь-якої іншої залежності, наслідки впливу на організм проходять у кілька етапів.

 1. Бажання пацієнта. Людина повинна розуміти, що перед нею досить нелегкий шлях (хоч і нетривалий, тижня буває достатньо).
 2. Зняття синдрому відміни. Підбір інших лікарських засобів для слизової оболонки носа, які не так сильно звужують судини як Нафтизин.
 3. Реабілітація. Щоб бажання закапати ніс і за секунду відчути полегшення остаточно минуло, людині пропонуються альтернативні методи покращення стану – фізичні вправи, інгаляції з чайним деревом чи ментолом тощо.

Тепер ви знаєте, що таке нафтизинова залежність, як позбавитися проблеми і як впливає дане захворювання на ваш організм. Акуратно ставтеся до використання судинозвужувальних крапель, щоб уникнути швидкого звикання та синдрому відміни. Намагайтеся підбирати більш щадний засіб, який, можливо, діє не так швидко, як Нафтизин, однак і не має таких наслідків.

Categories: Без рубрики

Залишити відповідь